Biznes

Profesjonalne doradztwo finansowe i kredytowe

Profesjonalne doradztwo finansowe i kredytowe

Wiele osób, posiadając jakiekolwiek wolne środki finansowe, myśli o ich szybkim pomnożeniu, zazwyczaj dzięki inwestycji w jakieś opłacalne przedsięwzięcie. Nie da się jednak ukryć, że jest to trudne zadanie, a ryzyko bankructwa, wynikające między innymi z nieznajomości zasad rządzących rynkiem finansowym jest niestety bardzo duże. Dlatego lepiej samodzielnie nie inwestować swoich często ciężko zarobionych pieniędzy, tylko zdać się na pomoc specjalisty, którego specjalnością jest profesjonalne doradztwo finansowe.

Co wchodzi w zakres obowiązków doradcy finansowego

Definiując pojęcie takiego doradcy, można śmiało powiedzieć, że pełni on funkcję pośrednika, łączącego klienta z bankiem czy inną instytucją finansową. Nie da się ukryć, że główną formą działalności takich osób jest doradztwo kredytowe, czyli, krótko mówiąc, pomoc w załatwieniu pożyczki, choć większość oferuje o wiele szerszy zakres usług. W ciągu ostatnich kilku lat w naszym kraju pojawiło się wiele tego typu firm, z którymi chętnie współpracuje coraz więcej klientów. Warto jednak, przed podpisaniem umowy o ewentualnej współpracy sprawdzić, czy ta, którą wybieramy, zapewnia odpowiednio wysoką jakość obsługi.

Tomasz Wostal – niezależny doradca finansowy – zobacz więcej

W pełni fachowe doradztwo finansowe łączy dogłębną wiedzę z właściwym, indywidualnym podejściem do każdego klienta, niezależnie jakie środki chce on zainwestować lub o jaką wysokość kredytu się ubiega. Dobrzy, godni zaufania doradcy, nigdy nie podejmują zbędnego ryzyka, mogącego narazić na straty, a takie podejście z pewnością ułatwia odpowiednie wykształcenie, najczęściej ekonomiczne lub bankowe. Równie ważne, jak wiedza teoretyczna, jest duże doświadczenie zawodowe pozwalające doskonale orientować się we wszystkich niuansach rynku i błyskawicznie reagować na zachodzące w nim zmiany.

Zalety, których zdecydowanie nie można pominąć

Zarówno profesjonalne doradztwo finansowe, jak i to kredytowe, mają wiele niepodważalnych zalet, których po prostu nie da się zbagatelizować. Najważniejszą jest z pewnością duża oszczędność czasu, a klienci są przede wszystkim zwolnieni z konieczności żmudnego, samodzielnego wyszukiwania najbardziej opłacalnych inwestycji czy porównywania oferty licznych pożyczek lub kredytów bankowych. Zadanie to spada właśnie na zaufanego doradcę, który zawsze jest do dyspozycji i chętnie udzieli wyczerpujących wyjaśnień, odpowiadając nawet na najtrudniejsze pytania. Dodatkowo w wielu przypadkach można również liczyć na pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, związanych np. ze wzięciem kredytu czy inwestycjami giełdowymi. Zakres takiej pomocy jest najczęściej bardzo szeroki, obejmując także wszelkie kwestie prawne.

Można śmiało powiedzieć, że większość obecnie działających w naszym kraju doradców albo sama ma dużą wiedzę o aktualnie obowiązujących przepisach, albo współpracuje z renomowanymi kancelariami prawnymi. Takie kompleksowe usługi to najlepsza rekomendacja, gwarantująca nie tylko bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy, ale i pewność przyszłych wysokich zysków.